Podział administracyjny polski stolice test
Jest to wersja online, napisana w HTML5. 1 stycznia 1999 roku. 66 miast na prawach powiatu - gminy o statusie miasta .Test: Województwa Polski Opis testu: Jakie województwo zaznaczono na mapie? This is a quiz called Polska : Podzial administracyjny Polski i stolice wojewodztw (po polsku) and was created by member PeggySue. Czy rozpoznasz logo 10 losowych polskich drużyn. Zobacz podobne quizy: #geografia #polska #zgadywanka .W Polsce jest 16 województw, z których każde ma swoją stolicę. Podział administracyjny Polski. Na mapie każdego województwa zaznaczono granice powiatów, kropkami zaznaczono miasta będące stolicami powiatów.Podział administracyjny Polski 2017 W dniu 1 stycznia 1999 roku wprowadzono w Polsce nowy podział administracyjny. Za jej pomocą możesz poznawać kraje, stany i stolice całego świata. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers .Test ze znajomości mapy politycznej Europy polega na dopisaniu państwa/stolicy europejskiej.Poniższa tabela stanowi wykaz wszystkich państw europejskich wraz ze swoimi stolicami. Od 1 stycznia 1999 roku obowiązuje obecny podział administracyjny Polski, to znaczy podział na 16 województw. Liczba pytań: 16 Poziom: Średni Rozwiązany: 45852 razy Średnia ocena: 5,81 (16 ocen) Średni wynik: 71% Autor: admin Tagi: mapa, mapa administracyjna Polski, mapa Polski, województwa, województwa Polski.

Pytania z mapy .Praca zaliczeniowa z przedmiotu Zastosowanie technologii informacyjnej w procesie.

jednostki I stopnia - 16 województw; jednostki II stopnia - 380 powiatów, w tym:. Według danych na dzień 1 stycznia 2003 w Polsce struktura podziały na jednostki administracyjne i ich liczbę przedstawia się następująco:Podział administracyjny Polski. Polska: Województwa - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata. Mapa administracyjna przedstawia jednostki I stopnia to województwa, których jest 16, następnie, jednostki II stopnia to powiaty (380) i jednostki III stopnia - gminy, w liczbie 2477.Na takiej mapie znajdziesz cały podział administracyjny Polski ze .Podział administracyjny Polski w latach 1944-1975 - podział administracyjny Polski i jego zmiany w okresie od zakończenia okupacji niemieckiej na przełomie lat 1944/1945 do 31 maja 1975 roku. Zawiera 16 pytań. Kliknięcie na wybrane województwo sprawia, że otwiera się mapa danego województwa. Ułóż polskie epoki literackie w kolejności chronologicznej!. Podzial administracyjny Polski i stolice wojewodztw (po polsku) .Obecny podział administracyjny obowiązuje od 1 stycznia 1999r. Współpracuje z najnowszymi wersjami większości .Polska: Stolice Województw - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Test: Stolice Województw.

Na podstawie podziału administracyjnego Polski ustalone są rodzaje gmin oraz obszary miejskie i wiejskie.

Polska podzielona jest na 16 województw, które dzielą się na 379 powiatów i na 2479 gmin. Polska wielokrotnie zmieniała swój podział administracyjny. Ten test może zawierać błędy! reforma z 1999 roku wprowadziła też trójstopniowy podział administracyjny gdzie województwa to jednostki I stopnia, powiaty wraz z miastami na prawach powiatu stanowią jednostki II stopnia, natomiast .Podział administracyjny Polski - województwa i stolice Od 1 stycznia 1999 roku obowiązuje trójstopniowy podział administracyjny Polski. Sprawdź na naukowcu!Co wiecie o województwach i ich stolicach? Podział administracyjny Polski na województwa i powiaty w dniu 1 stycznia 2018 r.Tablica pt. Województwa i ich stolice przedstawia wykaz województw w Polsce wraz z ich stolicami. Przed laty województw było wiele, teraz jest mniej. czarnakocicaTappi 3 lata temu. Kropkami oznaczono stolice województw i opisano je. szymongaweda92. Podział administracyjny Polski w 2020 r. Wykaz gmin w Polsce w 2020 r. Zmiany w podziale administracyjnym polski po dniu 1 stycznia 1999 roku: Zmiany wchodzące w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. Zmiany wchodzące w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. .filmy test ze zmierzchu test z historii świata darmowe testy qiuz test o jak oni śpiewają test z biologii test z baroku directioner quiz english test o emancypacji kobiet anglia test z pana tadeusza barman gdzie to jest britney czajka pkw anna grey' pieniądze tamci test z anatomii wózek test o historii świata test z krzyżaków test z .Pytania z mapy administracyjnej Polski.

Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.

Ponadto w trzeciej rubryce mamy podaną informację dotyczącą aktualnego ustroju politycznego obowiązującego w poszczególnym kraju.Informacje o liczebności poszczególnych jednostek administracyjnych w poszczególnych latach można uzyskać na stronie Rejestru TERYT. Szukaj. Testy \ Geografia \ Geografia- Województwa i ich stolice; Geografia- Województwa i ich stolice, test z geografii Test wiedzy o województwach i ich stolicach. Sprawdź, jak dobrze zapoznałeś się z podziałem administracyjnym Polski! 1 stycznia 1988 roku. Kiedyś stolice województw.Mapa administracyjna Polski. [QUIZ] Test wiedzy o województwach oraz ich stolicach. Podobne testy: Województwa Polski; województwa i stolice ~ Podział polityczny .Podział terytorialny Polski zmieniał się wielokrotnie, od II wojny światowej reformy miały miejsce w 1946, 1950, 1957 i 1975 oraz obecny trójstopniowy podział administracyjny obowiązujący od 1 stycznia 1999. Stan na 1 stycznia 2020:. Największym miastem pod względem ludności jest Warszawa licząca 1 708 491 mieszkańców.Poznajemy geografię Polski. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę. Obecny podział administracyjny Polski obowiązuje od: 2000 1997 1998 1999; W obecnym podziale administracyjnym jest:. Rozwiązany: 25793 razy Średnia ocena: 5,33 (6 ocen) Średni wynik: 76% Autor: Aleni Tagi: mapa administracyjna Polski, mapa Polski, stolice, stolice województw, województwa, województwa Polski.

NAWET GŁUPEK rozwiąże ten test o Rosji w 100%! Rozwiązuj Quizy i zgarniaj atrakcyjne nagrodyCzy znasz.

Wraz z kolejnymi informacjami na mapach dla dzieci pojawiają się kolejne elementy. Obecny podział administracyjny Polski obowiązuje od. Podział administracyjny Polski od 28 czerwca 1946 roku. Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!Play this quiz called Polska : Podzial administracyjny Polski i stolice wojewodztw (po polsku) and show off your skills. 1 stycznia 1989 roku.Województwa polski i ich stolice Możecie mi podać w kolejności alfabetycznej województwa polski , ich stolice oraz nazwy ich mieszkańców. Udostępnij. Podział administracyjny Polski - testy geograficzne.Megatest, to nowoczesny serwis edukacyjny, oferujący darmowe testy. 65 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Czy znasz je wszystkie? Obowiązujący od 1975 roku dwustopniowy podział administracyjny zastąpiono podziałem trójstopniowym, w którego skład wchodzą województwa, powiaty i gminy.Stolica województwa to jednocześnie siedziba władz samorządu, z wyjątkiem województw lubuskiego — sejmik jest w Zielonej Górze i województwa kujawsko-pomorskiego — sejmik jest w Toruniu. Podobne testy: Stolice Województw; Europejskie stolice .Sprawdź, jak dobrze zapoznałeś się z podziałem administracyjnym Polski! Powojenne .Stolice państw świata Nowaker's devblog Malcom DevBlog Konta shellowe SSH Księgarnia Mól Książkowy: Podział administracyjny Polski - testy geograficzne. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćIle jest województw w Polsce? Województwa w Polsce ze stolicami 2020. 1 stycznia 1998 roku. Tym razem nasza mapa konturowa Polski z podziałem na województwa została wzbogacona o najważniejsze miasta związane z administracją państwową.Państwa i stolice Europy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt