Balladyna- sprawdzian z odpowiedziami
Grabiec składa wizytę Balladynie: a) Córka wygania matkę z zamku podczas burzy, b) goniec przynosi nowinę o zwycięstwie Kirkora, c) Grabiec dzięki koronie Popielów zostaje królem.. Quiz w Poczekalni.. Rozwiąż test.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Kirkor u Pustelnika poznaje prawdę o swojej żonie.Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. 7.W jaki sposób .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Mieliście już sprawdzian z "Balladyny"?. Inne tryby testu.. Załóż własny blog!Oskarża córkę, że trzyma ją w klatce i głodzi.. Stwórz swoją książkę!. Juliusz Słowacki „Balladyna"Widać było, że duża część z nich była w swoim żywiole.. Materiały powiązane z testem: Test: Balladyna Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Bogdaj piorunem na poły po Ŝarci, Padaj ąc w ziemi paszcz ą rozdziawion ą,Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejCzy znasz lekturę " Balladyna „ .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Z powodu burzy jego przyjazd opóźni się jednak, gdyż postanowił schronić się w chacie Pustelnika.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania..

"Balladyna" - sprawdzian znajomości lektury.

Prowadzili swoje dochodzenia, stawali się konsultantami i specjalistami od technik śledczych.. A "Balladyna" zyskała drugie, całkiem współczesne życie.Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Pytania zawarte w teście.. 4.Kto wygrał tą.. "Balladyna" miała: a) wsączyć w dusze Polaków nadzieję b) przypominać o naczelnych wartościach Polakom c) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe d) ukazywać optymistyczną przeszłość kraju RozwiązanieJeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletterPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Balladyną" Juliusza Słowackiego wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Jaka lektura będzie na Twojej maturze?. Co wstrząsało poetą w 1827?. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Jest ona zakochana w Grabcu, a ten z kolei spotyka się z Balladyną.Test z balladyny z odpowiedziami to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl..

Kim z "Szatana z ...Balladyna-sprawdzian.

Fakt czy bzdura?. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Alicja Guziel 1.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Do sali wszedł Goniec z informacją, że Kirkor zabił króla Popiela IV.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlategoJuliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury.. #balladyna #ksiazki #test .. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.. Rozwiąż test!Plik Balladyna test grupy AB.rtf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Balladyna • Data dodania: 30 paź 2011.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. który popełnia prawie każdy z nas!. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. W teście Balladyna znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Są rzeczy, które też możesz otagować Test z balladyny z odpowiedziami?

Głównym powodem przybycia Kirkora była jego niepewność co do wyboru przyszłej małżonki.Balladyna z Kostrynem zabijają Gralona przywożącego tajemniczy dar Kirkora.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. Balladyna jednak nie przejmując się tym każe wyprowadzić kobietę, mówiąc, że jest obłąkana.. Mądrości rodziców!. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Co stało się z matką Balladyny, gdy wraz z córką przybyła na zamek Kirkora.. One Shot: Wylosuj temat — Zdrapka.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera„BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #lektura .. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. A Ty, jak sobie z nimi poradzisz?.

Taka lekcja to dobra zabawa i niezły sprawdzian znajomości lektury.

Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.mlektury.pl 3 Młody, Przeklinaj ze mn ą - oni kl ątwy warci.. Dlaczego Kirkor nie chciał .051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian po omówieniu lektury Imię i nazwisko klasa data Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt .Witaj na stronie Quizz.pl.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. #balladyna #lektury #lektura # .. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Sprawdzian nr 2.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt