Sprawdzian ze znajomości zbrodni i kary
poleca 81 % .. Kim jest Dunia siostrą Radiona 10.Kolega ze studii Radiona to Razumichin 11.. Sprawdź swoją wiedzę.. Wykorzystaj znajomość całego utworu.. Fiodor Dostojewski, "Zbrodnia i kara" - test z lektury.. drukuj.. Prawie tuż koło niego, przy drugim stoliku, siedzieli: student, którego wcale nie znał i nie pamiętał, oraz młody oficer.Geneza utworu i gatunek.. Od kogo Radion dostał adres Alony od studenta Pokoriewa 13.. Sprawdzian.. Niewierny Tomasz jestem, więc z pazurem na tekście przeanalizowałam całą powieść i wyszło mi, to co widzicie poniżej, czyli: 3 i pół dnia do choroby (potem 3 dni wyjęte z życiorysu przez chorobę)Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 .. TEST ZE ZNAJOMOŚCI 'ZBRODNI I KARY' KARTKI.doc.. Zbrodnia i kara.. Jak kończą się losy: a) Marmieładowa, b) Pulcherii Aleksandrowny?. W jaki sposób Dunia weszła w posiadanie trzech tysięcy rubli?Plik TEST ZE ZNAJOMOŚCI 'ZBRODNI I KARY'.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Bohater książki Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara"- Rodion Raskolnikow- również próbował zmierzyć się z rzeczywistością dzięki przechadzkom po ojczystym Petersburgu.. Odpowiedz na pytania, analizując załączone fragmenty powieści Fiodora Dostojewskiego Zbrodnia i kara oraz wykorzystując znajomość całego utworu.Testy ze znajomości lektur w liceum i technikum wraz z opracowaniami: Miasto Sprawdzianów - darmowe sprawdziany do liceum/technikum!.

Sprawdzian znajomości lektury .

Lektura: Lalka - Bolesław Prus.. Literatura Test z lektury "Zbrodnia i kara" - poziom trudny .Raskolnikow - charakterystyka Rodion Romanowicz Raskolnikow jest głównym bohaterem powieści Zbrodnia i kara.Jest to postać niezwykle złożona, niejednoznaczna i pełna sprzeczności.. Nowe Lustra świata .. ze stróżówki w kamienicy, w której mieszkał .. uważając się za wyjątkowego i uprawnionego do popełnienia zbrodni?. więcej plików z tego folderu.. `Zbrodnia i kara` to powieść jednotomowa podzielona na Epilog i: trzy części pięć części cztery części sześć części"Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - pytania z lektury.. W jaki sposób Raskolnikowowi udało się uciec z miejsca zbrodni?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Szkoły ponadgimnazjalne.. GENEZA: Zbrodnia i kara powstała w latach 1865-1866.. Sprawdzian.. Język polski, Sprawdziany i testy "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - test ze znajomości tekstu "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - test ze znajomości tekstu 1.Gdzie znajdowało się mieszkanie Raskolnikowa?. SPRAWDZIANY: Lektura: Granica - Zofia Nałkowska.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. Problematyka „Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego to jedna z najważniejszych powieści XIX wieku..

"Zbrodnia i kara" - sprawdzian, liceum.

Zbrodnia i kara szczegółowy, streszczenie nie wystarczy Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Fiodor Dostojewski przyszedł na świat 30 października 1821 roku jako jedno z ośmiorga dzieci Michaiła Dostojewskiego, lekarza ordynującego w Maryjskim Szpitalu dla ubogich na przedmieściu Moskwy.. TEST ZE ZNAJOMOŚCI 'ZBRODNI I KARY'.doc.. Posiada ktoś spr.. Jaki był cel jego wędrówek?. Test ze znajomości lektury "Cesarz" Ryszarda Kapuścińskiego.Jaką karę otrzymał Raskolnikow za zabicie lichwiarki: karę śmierci dożywotnią zsyłkę osiem lat katorgi karę ciężkich robót: 29. a) w suterenie b) wysoko, pod dachem c) na trzecim piętrze 2.. Co dały mu obserwacje stolicy?. Literatura "Rok 1984" - test znajomości lektury .Sonia - charakterystyka, Fiodor Dostojewski - Zbrodnia i kara - streszczenie, opracowanie .. Sprawdzian: POBIERZ!. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!test ze zmierzchu czworokaty oceany test o top model qiuz jak oni śpiewaj .. Zbrodnia i kara; Zbrodnia i kara, test z lektury Test znajomości lektury "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego..

Przygotowanie do klasówki i sprawdzianu.

Szczególnym przypadkiem jest tu morderstwo.. ze znajomości lektury "zbrodnia i kara"?Sprawdzian znajomości lektury „Zbrodnia i kara" F. DostojewskiegoSprawdzian znajomości lektury „Zbrodnia i kara" F. Dostojewskiego.. Ocenianie Sprawdziany .Sprawdzian ze znajomości lektury Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.. Test znajomości lektury "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego.. Kim jest Lizawieta jest siostrą starej lichwiarki 12.. Oto stanęła przed nimi bardzo młoda, nieśmiała i skromnie, a wręcz ubogo ubrana dziewczyna.Zbrodnia i kara (2000) Piotra Dumały - film, który wyrasta ze snu Danuta Górecka (ŁCDNiKP) „Zakochałem się w Dostojewskim" (Piotr Dumała) Piotr Dumała - autor filmów animowanych, podziwianych przez koneserów sztuki i nagradzanych na wielu festiwalach, jest artystą nazywanym przez krytykę magiem animacji.. .Czas akcji "Zbrodni i kary" w różnych testach dostępnych w Internecie określono na 9 i pół dnia.. Przekonany o swej niezwykłości Raskolnikow podejmuje ryzyko, chce sprawdzić sam siebie i dopuszcza się zbrodni.Scenariusz lekcji poświęconej adaptacji filmowej „Zbrodni i kary"Scenariusz lekcji poświęconej adaptacji filmowej „Zbrodni i kary".. do papieża.. Zbrodnia i kara.. #ten #obcy #lektura #lekturyszkolne #lektury.. Tworzone przez niego kino ma charakterSiemion Marmieładow - charakterystyka • Zbrodnia i kara Ojciec Sonii (córki z pierwszego małżeństwa) i trójki młodszych dzieci ze związku z Katarzyną Iwanowną..

Literatura "Pan Tadeusz" - test znajomości lektury.

do rosyjskiego cara.. Sam Raskolnikow ledwo ją poznał.. Sprawdzian: POBIERZ!. do Aleksandra Wielkiego.. Czy dobrze znasz dzieje Raskolnikowa?. Tu też jako dziecko zetknął się ze światem nędzy i występku,"Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - test ze znajomości tekstu Monika Czerniawska "Zgaduj - zgadula" ze znajomości lektury M. Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Grażyna Szynaka „Latarnik" - Sprawdzian z lektury Iwona Radoń „W kręgu świąt Bożego Narodzenia" test kompetencji - klasa I Katarzyna Kozłowska"Zbrodnia i kara" - test znajomości lektury.. Ostatnia aktualizacja .. "Zbrodnia i kara" - treść lektury DRAFT.. Były urzędnik, doprowadzony na skraj wyniszczenia fizycznego i psychicznego poprzez nałóg alkoholizmu.Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody właściela serwisu zabronione.O zbrodni mówimy w przypadku drastycznego naruszenia praw rządzących społecznością ludzką.. Literatura Test z lektury "Pan Tadeusz" - poziom trudny.. Pisarz stworzył fascynujące dzieło, będące głęboką analizą psychiki zbrodniarza i jego domniemanych motywacji.Fiodor Dostojewski, "Zbrodnia i kara" - czy poradzisz sobie z najtrudniejszym zestawem pytań?. Sprawdzian: POBIERZ!. W pierwszej chwili wszyscy spojrzeli na nią ze zdziwieniem i ciekawością.. #lektury #fiodordostojewski #lekturyszkolne.Miłość jest siłą zbawczą, która ma moc odkupienia grzechów zbrodni i prostytucji.. Rozpocznij test.. Zgłoś jeśli naruszono regulaminAnalizując fragment powieści Fiodora Dostojewskiego, określ motywy popełnienia zbrodni oraz przedstaw jej wpływ na bohatera.. Podobne działy .. Zbrodnia i Kara - Fiodor Dostojewski.. Akcja powieści rozpoczyna sięTest znajomości lektury Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego Zawiera 15 pytań..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt