Sprawdzian z lektury opowieści wigilijne
Szukaj.. Bohaterowie.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Opowieść wigilijna test z treści.. Pytanie 1 /10.. Ebenezer Scrooge, Fred - siostrzeniec Scooge'a i jego żona, Jakub Marley - duch przyjaciela i wspólnika Scrooge'a, Bob .Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Odniesienia do tradycji literackiej w powieści Jadro .Książka Opowieść Wigilijna opowiada o samotnym skąpcu Scroogu który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to za.. Kto jest autorem książki ''Opowieść wigilijna'' 2.w jakim mieście toczy się akcja książki 3.kto jest głównym bohaterem książki 4.W okresie jakich świąt toczy się akcja książki ?. profil Język polski.. UWAGA!. Za dwa dni mam z tego sprawdzian :)Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Charles Dickens, "Opowieść wigilijna" - test z lektury..

Streszczenie lektury "Opowieść wigilijna".

Jaki ptak wskazał rodzeństwu drogę do Bobrów?Test ze znajomości lektury kl.IV: „ Opowieści z Narnii.. Sprawdź swoją wiedzę.. elementów charakterystyki i rozwiń go w odniesieniu do głównego bohatera - w 2, 3 zdaniach.. .Proszę o odpowiedzi do tych pytań.Bo za jakiś czas w szkole będę miał test ze znajomości lektury "Opowieść Wigilijna" a być może się pojawi któreś pytanie z tych wyżej.. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Lew, czarownica i stara szafa" .. Jesteś specjalistą i mógłbyś zostać władcą Narnii!. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie.. Czas i miejsce akcji.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. S. Lewisa .. Gdzie Tumnus zaprosił Łucję?. Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona - Sofokles 3Scrooge i Cratchit Geneza dzieła.. CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. MożnaTest Opowieść wigilijna .. Kim był Tumnus?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i .Przeznaczył też sporo pieniędzy dla ubogich..

Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".

POWODZENIA.. Wybierz jeden z ww.. Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. Rozwiąż test!test sprawdzający wiedzę z lektury ,,Opowieść Wigilijna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian z "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa Przedstawiamy Wam wzór sprawdzianu z lektury pt."Opowie .. Serwis zamknięty.. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. Czy pamiętasz, co spotkało Scrooge'a w Boże Narodzenie?. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości o tej lekturze np.plan wydarzeń to proszę tu pisać Post został pochwalony 0 razy„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Scrooge, wspólnik Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Odpowiedz.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Ebenezer Scrooge - bohater główny, człowiek w podeszłym wieku, w chwili rozpoczęcia się akcji utworu jest właścicielem kantoru, prawdopodobnie jest bogaty Fred - bohater epizodyczny, siostrzeniec Ebenezera Scrooge'a..

Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.

Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlategoOpowieść wigilijna; cytaty z książki "Opowieść wigilijna" - Jak ty masz powód, żeby być wesołym?. swoim wypracowaniu wykorzystaj wnioski z analizy załączonych fragmentów Jądra ciemności Josepha Conrada i wiedzę z lektury utworu.. sciaga.pl menu.. To nie ulegało wątpliwości.. 6.kIm był gółówny bohater 7.. Kto z rodzeństwa pierwszy spotkał Białą Czarownicę?. Jak nazywał się współnik Scrooge'a ?. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. 8. z kim mieszkał główny bohater 9. kto odwiedził w nocy scoorga ?Opowieść wigilijna • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Leksykon lektur Dickens Charles John Huffman.pdf, Ebenezer Scrooge.jpgTEST Z LEKTURY: „Opowieści z Narnii.. „Opowieść wigilijna" pokazuje, że nie dają.. Opowieść wigilijna - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.plKarty pracy, kartkówki, sprawdziany / Kartkówka - znajomość treści lektury - "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" październik 6, 2016 ; Kartkówka - znajomość treści lektury - "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Podgląd załącznika..

To odwieczna prawda.Praca klasowa dotycząca lektury Ch.

falujące włosy, których najmniejszy loczek byłby dla mnie bezcenną pamiątką.. Akcja opowieści rozgrywa się w XIX wieku w Londynie w sklepie i domu Ebenezera Scrooge'a.. Lektury Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. test > Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. Streszczenie lektury "Opowieść wigilijna".. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. Dickensa Opowieść wigilijna.. (…) Sam był szczęśliwy i niezwykłą radość dawało mu sprawianie przyjemności innym".. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. 5.Gdzie pracuje główny bohater książki ?. Jest jedynym synem siostry Ebenezera.Geneza utworu i gatunek.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. „Niektórzy śmiali się z tej nagłej przemiany, ale Scrooge nic sobie z tego nie robił.. Przerwij test.. Czy pieniądze dają szczęście?. Home / Opowieść wigilijna / Opowieść wigilijna test z treści.. Gratuluję!. Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".. Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, że Marley umarł.. a) Piotr b) Łucja c) Edmund 4..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt