Sprawdzian z teatru antycznego i antygony
Ares był bogiem wojny.Lektury Antygona / Antygona.. Uczniowie, którzy wybrali specjalizację teatrologiczną, mogą z niej zrezygnować .. Plaut, jedna z komedii Sofokles, Antygona, Król Edyp Opracowania: .. oraz Z inspiracji antycznych w dramacie polskim XX w.naczyń z młodym winem.. - Los Hajmona, który musi wybrać między miłością do Antygony i uczciwością, a lojal nością wobec ojca (Kreon), tyrana.W tragedii antycznej (na przykładzie Antygony) Zgodnie z zasadą decorum bohaterami tragedii mogli być tylko ludzie szlachetnie urodzeni.. Styl i przynależność gatunkowa utworuDnia 10 czerwca 2018r.. test > Antygona.. Mogą ci się przydać podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Sprawdzian z antygony i teatru greckiego to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Zawiera 26 pytań.. 4.Podaj problemy poruszone w „Antygonie": 5.Jak wyglądali aktorzy na scenie w teatrze greckim?. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Utwory dramatyczne są często przez uczniów uwazane za trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzić taki test przed rozpoczęciem omawiania.Sprawdź swoją wiedzę z antycznych tragedii..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antygony i teatru greckiego?

• Lenaje -obchodzone w miesiącu Gamelion (styczeń/luty) w związku z tłoczeniem wina.. Pytanie 1 /10.. 7.Udowodnij, że „Antygona" to tragedia antyczna, podaj 3 cechy.. 6.Dlaczego Kreon zabronił grzebać ciała Polinejka?. Było to święto na cześć boga Dionizosa.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. W "Antygonie" , tak jak w każdej antycznej tragedii na scenie może pojawić się jednocześnie(oprócz chóru) nie więcej niż troje artystów .Przy okazji przerabiania jednego z najbardziej znanych dzieł starożytnych artystów, "Antygony" Sofoklesa, zagłębiłam się w tę tematykę, która bardzo mi się spodobała, dlatego oto przedstawiam Wam, Drodzy Czytelnicy, historię teatru i słowo o "Antygonie" "w pigułce".. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.. Test zawiera pytania o słownictwo, twórców, fakty związane z antycznym teatrem greckim.a) zapowiedział nieszczęście b) przyznał mu rację c) żadna z odpowiedzi l- ba punktów ocena data sprawdzenia Antygona ( sprawdzian z treści)antygona, teatr grecki - sprawdzian - napisał w Język polski: bardzo proszę o rozwiązanie sprawdzianu:)TEATR GRECKI „ANTYGONA"1..

Od Wielkich Dionizji do tragedii i komedii, czyli krótka historia teatru antycznego.

3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. - Tragedia Antygony, która popada w konflikt z prawem broniąc tradycji i wierzeń.. Antygona, IUVENIS z Zespołu Szkół im .. Narodziny i rozwój teatru .Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Na przełomie marca i kwietnia mieszkańcy Aten obchodzili Wielkie Dionizje.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. Podczas tych świąt odbywały się zabawy ludowe, procesje i występy trup aktorskich.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Antyczny dramat narodził się w Atenach.. Podczas uroczystości zwanych _____ na jego cześć śpiewano utwory zwane _____ .Z owej pieśni wykształcił się z czasem dialog przewodnika uroczystości, czyli _____ z chórem.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Możesz zdobyć 20 pkt.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Do dziś zachowaly się niestety tylko ułomki twórczości tych wielkich pisarzy np. Sofokles napisał prawdopodobnie 123 tragedie, z których zachowało się zaledwie 7..

Załóż własny blog!tematy poświęcone zagadnieniom teatru i dramatu oraz rozwiązują test z nauki o języku.

Test ze znajomosci lektury Soflokesa "Antygona" test, qiuzZ kolei Antygona to z jednej strony emocje i uczucia jakie żywi do brata, z drugiej to niepisane, odwieczne boskie nakazy (w Grecji twierdzono, że ciało zmarłego musi być zawsze pogrzebane.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego „Teraz My" wystawili antyczny dramat Sofoklesa.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Antygona Sofoklesa jako tragedia antyczna.. O konflikcie równorzędnych racji w Antygonie.. Dramat wywodzi się z kultu boga_____.. GENEZA TEATRUZawiera 8 pytań.. Jego początki związane są z obrzędami religijnymi.. W tragedii Szekspira (na przykładzie Romea i Julii) W tragedii szekspirowskiej bohaterami nie musieli być jedynie członkowie rodzin królewskich.. Podaj co najmniej 3 cechy.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. "ANTYGONA" - test ze znajomości lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Jedna z najważniejszych i nieodzownych cech jest zasada trzech jedności: • czasu - wydarzenia mogą się rozgrywać w ciągu jednej doby • miejsca - akcja toczy się w jednym miejscu, w Tebach • akcji - jest tylko jeden wątek sporu Antygony i Kreona .Sprawdzian ten jest zbiorem kilku prostych pytań dotyczących bohaterów oraz problematyki tragedii Sofoklesa..

Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.

* cytaty z "Króla Edypa" i "Antygony" pochodzą z serii "Lektury Wszech .Cechy "Antygony" jako tragedii: A.. Podczas jego trwania odbywały się tańce i śpiewy.ANTYGONA grupa I .. imię i nazwisko dataKto jest autorem Antygony.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.„Antygona" Sofoklesa jest jednym ze starożytnych dramatów na podstawie, którego można przedstawić cechy tragedii antycznej.. Przerwij test.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.3.Ilu aktorów za sprawą Ajschylosa znalazło się na scenie teatru antycznego?. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.1.. Pierwiastek tragizmu towarzyszy akcji i decyduje o losach bohaterów.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. 4.Pogrzebu Polinika dokonała Antygona.. Zaproszenia na przedstawienie od 15 marca do odbioru w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury..Komentarze

Brak komentarzy.