Kartkówka dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach

kartkówka dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.pdf

Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych .. Odejmowanie .Materiał zawiera : - animację pokazującą sposób dodawania ułamków o jednakowych mianownikach, - dwa ćwiczenia interaktywne na dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach .. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Drogi Użytkowniku, wyczerpałeś dzisiejszy limit dostępu do tego zadania dla użytkowników z niewykupionym abonamentem, ale zabawa wcale nie musi się kończyć!. z o.o., ul. Zakrzewki 21, 95-082 Dobroń.. Opinie naszych użytkowników.. Edytuj elementy.. Klasa 5 Matematyka.. : ) a jak są różne mianowniki to jest tak samo .. licznik razy licznik , mianownik przez mianowniki .Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - zadania tekstowe 08:20 Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - wprowadzenie 03:55 Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - przykłady 06:16 Odejmowanie liczb mieszanych o jednakowych mianownikach w części ułamkowej 06:14 Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - zadania tekstowe 08:20 Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - wprowadzenie 03:55 Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - przykładyMatematyka - klasa V dodawanie i odejmowanie o tych samych mianownikach.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!4.. Mnożenie ułamków przez liczby naturalne 53 9..

Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach 44 6.

Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.kocham<<33 Usuń Zadano: 2013-03-12 19:05:52 Dokończ opowiadanie Gęsior wzbił się w góre.Nie zwrucił uwagi na chłopca,który unosił go w górę.Leci wyżej i wyżej ku słońcu.Podziwiali uroki oglądali krajobrazy.W powietrzu rozpętała się burz śnieżna i nasi podróżnicy nie trzymali kursu lotu i znaleźli się w gorącym Egipcie.Wylądowali w mieście Port Saich.Majątkowe prawa autorskie do wszystkich treści znajdujących się w serwisie należą do MegaWiedza sp.. Materiał zawiera 10 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 1 film, 10 ćwiczeń.. Polub.. Porównywanie ułamków 41 5.. Na przykład masz : 1 2 2--- * --- = ---3 3 9 ,bo 1 razy 2 = 2 ,a 3 razy 3 = 9 .. więc dlatego 2---9 rozumiesz ?. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Obliczanie ułamka danej liczby 55 10.. FIGURY NA PŁASZCZYŹNIE.. Film - dodawanie liczb mieszanych (kawałków pizz).. Więc tak , chodzi w tym o to ,że mnożysz licznik razy licznik i mianownik razy mianownik .. Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o .. Odejmowanie .Tutaj możesz wykonać podstawowe działania na ułamach ułamków, czyli dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.Podaj licznik i mianownik obu ułamków, wybierz rodzaj działania a następnie wciśnij przycisk Oblicz.Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach, kartkówka 15 minutowa dla klasy czwartej szkoły podstawowej.Dodawanie i odejmowanie Dodajemy i odejmujemy ułamki o jednakowych mianownikach Odejmujemy ułamki o tych samych mianownikach ..

Poprzednia strona Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.

i Gimnazjum .. Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach .. NaCoBeZU Kartkówka z dodawania ułamków: 13.05.2019 - poniedziałek.. Motyw .To proste zwłaszcza o równych mianownikach !. Prawa autorskie podlegają ochronie przewidzianej w ustawie z dnia 4 lutego 1994r.. Dodawanie ułamków zwykłych .Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - zadania tekstowe 08:20 Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - wprowadzenie 03:55 Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - przykłady 06:16 Odejmowanie liczb mieszanych o jednakowych mianownikach w części ułamkowej 06:14Na tej lekcji dowiesz się jak odejmujemy ułamki o tych samych mianownikach.. Dodawanie ułamków zwykłych .Materiał składa się z sekcji: "Dodawanie ułamków", "Dodawanie liczb mieszanych".. Materiał zawiera 8 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 2 filmy, 7 ćwiczeń.. Przeanalizuj poniższe przykłady: DODAWANIE UŁAMKÓW O JEDNAKOWYCH MIANOWNIKACH.. i tak jest zawsze .. Dla nielimitowanego dostępu do zadań poproś rodzica/opiekuna, aby wykupił dla Ciebie abonament.dodawanie ułamków, dodawanie ułamków o różnych mianownikach, dodawanie ułamków zwykłych, dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach, dodawanie ułamków kalkulator, dodawanie ułamków o różnych mianownikach klasa 5, odejmowanie i dodawanie ułamków, dodawanie ułamków zwykłych przykłady, dodawanie ułamków o różnych mianownikach zadania, dodawanie ułamków o .Materiał składa się z sekcji: "Jak odejmujemy ułamki", "Odejmowanie ułamków zwykłych", "Odejmowanie liczb mieszanych"..

Obejmuje temat: odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.

Do rozwiązania będzie 10 przykładów (5 na dodawanie i 5 na odejmowania).Ta playlista dotyczy działań na ułamkach zwykłych o jednakowych mianownikach.. ODEJMOWANIE UŁAMKÓW O JEDNAKOWYCH MIANOWNIKACH.. Prosta, półprosta, odcinek Równoległe i prostopadłe Rodzaje kątów Mierzenie kątówMateriał składa się z sekcji: "Jak odejmujemy ułamki", "Odejmowanie ułamków zwykłych", "Odejmowanie liczb mieszanych".. Filmy - odejmowanie od całości ułamka i od ułamka ułamek o takim samym mianowniku (odkładanie części pizzy), odejmowanie liczb mieszanych.Dodawanie ułamków zwykłych - Ćwiczenia dla uczniów.. Dodajemy liczniki, a mianownik pozostawiamy bez zmian.. Mnożenie ułamków zwykłych 58 11.Dodawanie liczb mieszanych o jednakowych mianownikach w części ułamkowej.. TRENING:Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - Matematyka S.P.. Filmy - odejmowanie od całości ułamka i od ułamka ułamek o takim samym mianowniku (odkładanie części pizzy), odejmowanie liczb mieszanych.Kartkówka 22, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Przykłady i ćwiczenia- dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach: obliczanie jaka część figury jest zamalowana, dodawanie zamalowanych części figur .Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach - Matematyka S.P.. Materiał zawiera 8 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 2 filmy, 7 ćwiczeń..

Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach 46 7.

A jest to metoda bardzo podobna do dodawania ułamków :)Drodzy uczniowie 4B, jutro 13.05.2019 - poniedziałek - będzie kartkówka z dodawania i odejmowania ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach.. Dokończenie filmu p.t.. i Gimnazjum .. Materiał zawiera materiał metodyczny (obudowany ilustracjami, animacją) pokazujący sposób dodawania i odejmowania ułamków o jednakowych mianownikach oraz odejmowania od liczby naturalnej ułamka zwykłegoDodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum .. Odejmujemy liczniki, a mianownik pozostawiamy bez zmian.. Nauczysz się z niej, jak dodawać i odejmować ułamki, których mianowniki są takie same.. Więcej.. Udostępnij Udostępnij wg Marzenawoj.. Jak odejmować ułamki o tych samych mianowanikach już jutro kartkówka a ja nic nie kumam :( .dodawanie ułamków, dodawanie ułamków o różnych mianownikach, dodawanie ułamków zwykłych, dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach, dodawanie ułamków kalkulator, dodawanie ułamków o różnych mianownikach klasa 5, odejmowanie i dodawanie ułamków, dodawanie ułamków zwykłych przykłady, dodawanie ułamków o różnych mianownikach zadania, dodawanie ułamków o .Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach..Komentarze

Brak komentarzy.