Sprawdzian z mitologii i biblii klasa 5
Po omówieniu kilku mitów w klasie 5, zapytałam uczniów, w jakiej formie chcieliby powtórzyć materiał.Zrób TEST z Biblii i sprawdź swoją wiedzę.. Poziom 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) Poziom 2 (klasa VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum) Poziom 3 (klasy I-III liceum)Chemia Nowej Ery Dziś i jutro Klasa 4 Klasa 4 Klasa 4 klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 7 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 Klasa 8 NOWE Słowa na start!. Stwórz ściągę !. Odpowiedz.. Konspekt lekcji z języka polskiego w klasie V - Mitologia w naszym języku.. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. 78% Czego może nauczyć sie od mitologicznych bogów i herosów współczesny człowiek.. Planeta Nowa Puls Życia Spotkanie z fizyką Tajemnice Przyrody Wczoraj i dziś Słowo testament oznacza 'przymierze'.1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .Plik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ma ktoś sprawdzian z Biblii i Mitologii ?.

Sprawdzian z mitologii klasa V 1.

Test sprawdzający znajomość przypowieści biblijnych o siewcy, robotnikach w winnicy, skarbie, perle, zasiewie i ziarenku gorczycy przeznaczony dla klasy 5 szkoły podstawowejSprawdzian z mitologii dla kl. V.. Artykuł został zamieszczony w formacie ZIP.. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .A tymczasem na Olimpie bogowie zasiadają do stołów lub raczej, zwyczajem starożytnych, układają się na łożach z kości słoniowej, miękko wyścielonych poduszkami.. Udostępnij.. Rozwiąż krzyżówkę: 1 - karmiła swym mlekiem Dzeusa 2 - cudowna tarcza Dzeusa 3 - napój bogów 4 - najmłodszy spośród tytanów 5 - mieli jedno oko pośrodku czoła 6 - pokarm bogów 7 - żona Uranosa 8 - boginie zemsty 9 .MITOLOGIA GRECKA KLASA 5. lotto 6 miesięcy temu.. Pobierz (doc, 26,5 KB) Podgląd treści.. Pamiętaj o zasadach pisania listu.. 2 pkt5 - poezja liryczna, gra na flecie, przedstawiano ją z aulosem 9 - tragedia i śpiew, przedstawiano ją z maską tragiczną 8 - poezja chóralna, pantomima przedstawiano ją zawsze głęboko zamyśloną, bez atrybutu 6 - komedia, przedstawiano ją z maską komiczną 4 - taniec, przedstawiano ją z lirą i plektronem ..

1.Jest to sprawdzian grupy A i B z mitologii.

Aby móc obejrzeć materiał musisz mieć zainstalowany program obsługujący archiwa tego typu np.: .. 5.17 Ilość głosów: 41: PUBLIKACJE.Test z mitologii, kl.5.. klasa V 1.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Poniżej znajdują się archiwalne testy i klucze odpowiedzi z Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.. 85% Dyskusja współczesnych twórców z klasyczną wersją mitu (funkcjonującą w religijnych wyobrażeniach Greków i utrwaloną w świadomości europejskiej).- Biblia / Słowo Boże - Pomoce katechetyczne - Klasy IV-VI - Powtórzenia, sprawdziany.. Odp.. Skomentuj.. BIBLIA, MITOLOGIA - SPRAWDZIAN WERSJA A.. Skąd się wzięła nazwa biblia?. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich i chrześcijańskich natchnionych przez Boga.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .testy i sprawdziany • JĘZYK POLSKI 5 • pliki użytkownika viktus przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • TEST KOMP.. Historie te objaśniały starożytnym, powstanie świata, bogów i ludzi .61% Związki frazeologiczne pochodzące z Biblii..

0/10Materiały dydaktyczne z języka polskiego szkoła podstawowa klasa 5.

poleca 81 % .. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. 1 pkt 1.. Sprawdziany zawierają po 20 pytań.. kitusiek odpowiedział(a) 07.11.2010 o 21:19 Ja miałem w 5 klasie podstawówki ;PSprawdzian z zakresu biblii i mitologii sprawdzający wiedzę uczniów klasy I gimnazjum.. a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).Teraz polski do nauki języka polskiego, historia wczoraj i dziś wydawnictwa nowa era.. 0 ocen | na tak 0%.. Odpowiedzi.. Na trzeci dzień Abraham, spojrzawszy, dostrzegł z daleka ową miejscowość.Język polski, Sprawdziany i testy Test sprawdzający wiedzę i umiejętności z mitologii i biblii dla klasy I gimnazjum.. !Mit to sfabularyzowaną opowieść fantastyczna, która za pomocą pewnych symboli pomagała ludziom zrozumieć i oswoić odwieczne prawa.. Z Chaosu na Olimp, czyli krótka historia świata - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Mity greckie - prezentacja multimedialna - plik zip Królestwo bogów - scenariusz lekcji i karta pracy - plik pdf Panteon bogów greckich - prezentacja multimedialna - plik zipPlik zawiera cztery dodatkowe karty pracy poświęcone mitologii Greków i Rzymian..

4 Obserwuj autora ...Wyjaśnij związki frazeologiczne, pochodzące mitologii greckiej i Biblii.

Quiz w Poczekalni.. Mnóstwo literówek.. Dookoła ucztujących uwija się cudna para: bogini młodości Hebe i śliczny chłopczyk Ganimedes, ulubieniec Zeusa, którego on sam porwał z ziemi i uczynił .Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią.. Jak inaczej nazywana jest Biblia?. Napisz mit o powstaniu szkoły przy ulicy Puszczyka 6.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Odpowiedzi.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. „Początki świata, początki słowa" - sprawdzian wiadomości z Biblii i Mitologii dla kl. I gimnazjum - Dzieci wiersze piszą - Jesień, zima .. Składa się z: ST i NT. .. 3) Apollo c) władca mórz 4) Hefajstos d) bóg kowali 5) Zeus e) bogini ciemności 6) Hades f) najwyższy władca 7) Demeter g) bogini urodzaju 8) Hekate h) boski posłaniec 9) Hebe i) bóg podziemia 10) Posejdon j) żona Zeusa, opiekunka rodzinMateriał do sprawdzianu z biblii i mitologii drukuj.. 0 0 Odpowiedz.. 1 pkt 1.. Stwórzmy taki konkurs, który będzie podsumowywał wiadomości z jakiegoś działu i jednocześnie umożliwi słabym uczniom aktywny w nim udział.. Wyślij zgłoszenie.. klasa 5 polski 2013.pdf, TEST KOMP klasa V polski.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ale tu właśnie jest zadanie dla nauczyciela.. (z 20 pytań powinien mieć taki test).. Napisz opowiadanie z dialogiem, którego akcja toczy się na wyspie cyklopa Polifema..Komentarze

Brak komentarzy.